Hledám nového majitele pro mého úžasného parťáka Zdarma

Toto je můj inzerát
Vloženo: 18.6.2020 20:55 Typ: Nabízím Kategorie: Psi Od: (neuvedeno) Město: Kutná Hora

Bohužel jsem kvůli špatné rodinné situaci nucena hledat nový domov pro mého úžasného dvouletého psího kamaráda jménem Picasso. Jsem čerstvě po maturitě a kvůli rodinné situaci se budu muset odstěhovat a bohužel tedy budu kromě školy zaneprázdněna i prací, takže na pejska bych neměla vůbec žádný čas a trhalo by mi to srdce. Neskutečně mě tato situace mrzí, ale opravdu nechci, aby můj úžasný kamarád trpěl celé dny sám doma, jen abych ho stále měla já u sebe, nebylo by to fér.

Picassovi jsou dva roky, jedná se o křížence Sibiřského Huskyho a Jack russella teriéra + nejspíše ještě něco. Pořídila jsem si jej před dvěma lety z důvodu mých depresí spojených se záchvaty úzkosti. Nejspíše z toho důvodu je tak mazlivý (často jsem si ho prostě lehla vedle něj, nebo skoro na něj a jen se nechal hladit). Velikostně patří mezi střední pejsky, na výšku s hlavou má cca 49cm a váží 15kg. Není kastrovaný, ale kastraci jsem plánovala.
Je mladý a ve spojení s jeho původem tedy i dost energický. Potřeboval by buď zahradu (na noc ale určitě dovnitř), nebo byt, ale aby se mu majitel dost věnoval. Já osobně jsem jej měla v bytě a bohužel si vybudoval celkem separační úzkost (když je dlouho sám a má něco, co by mohl zničit, zničí to - osvědčilo se mi dávat mu tvrdé velké bůvolí kostičky a podobně).
Vzhledem k tomu, že je v něm kus Huskyho, chodí pouze na vodítku (mají tendence majiteli utéct). Je to neskutečně chytrý a učenlivý pejsek. Kromě základních povelů sedni, lehni ovládá i pár roztomilých kousků (bang, sudy, toč, pac, high5, odraz - na žádost mohu poskytnout videa) a rozhodně je schopen se jich mnohem více naučit. S dostatečnou disciplínou je schopen se odnaučit některé nešvary (skáče při vítání a žebrá) - když na něj však bude majitel i jeho okolí dostatečně přísné, určitě se to odnaučí u nás bohužel kazili jeho výchovu jiní členové rodiny.
Nikdy nikoho nekousl, ale bohužel byl pokousaný od jiného psa a od té doby na některé ostatní psi vrčí a štěká (bojí se jich). Rád si hraje, především přetahování, ale s troškou cviku je schopen se naučit i přines (když mu něco hodíte, vždy se k vám s tím vrátí).
Asi je z mého inzerátu jasné, že ho nedám jen tak někomu. Chci pro něj najít toho nejlepšího nového majitele, který ho bude opravdu milovat a dá mu všechno, co mu já bohužel už nemohu dát - hlavně pozornost, kterou si zaslouží. Je to vděčný pejsek, za hraní a pozornost vám dá lásku a ukáže vám roztomilé kousky.

Ráda bych, aby mi nový majitel pak posílal pravidelně fotky a videa, abych věděla, jak se Picasso má. Budu ráda, když napíšete do mailu, odpovím na jakékoli dotazy, pošlu více fotek i videí. Picasso je pro mě na prvním místě a chci pro něj jen to nejlepší.


Poslat autorovi email
Vaše jméno
Váš email